Menu

Mów mi: Pierdoło

Taki sobie blogasek

O włos

foch.pl_aj

Świat nie jest przyjaznym dla nas miejscem. No nie jest i już. No bo tak: czemu? ja pytam czemu włosy wypadają z głowy, a już z nóg nie? Czy nie byłoby tak łatwiej i przyjemniej? Czy to nie byłoby ekonomiczne? Kobiety nie traciłyby pieniędzy i czasu na wyrwanie włosów z nóg i na znalezienie sposobu na niewypadalność tych z głowy. I świat byłby od razu lepszym miejscem do życia, czyż nie? Te dziady na nogach są zawsze. Depilator- nie robi na nich wrażenia. Wosk- gwiżdzą sobie na niego. Krem do depilacji- przyjemne łaskotanie.Laser- tak, ale tylko brunetki i tylko na miesiąć, bo potem powrót w wielkim stylu.  O innych środkach już nie wspomnę. A kudły na głowie? Panie święty, przecież żyć się nie da. Jesień- wypadają, wiosna- wypadają, lato i słońce- wypadają, zima i czapki- wypadają, stres- wypadają, klimatyzacja- wypadają, ciąża- wypadają, tabletki hormonalne- wypadają, zmiana diety- wypadają. No kurka mol, mam wrażenie, że włosy na głowie nie robią nic innego jak tylko wypadają. A słyszałyście kiedyś, żeby ktoś powiedział: "O kurcze, tak mi włosy z nóg lecą, chyba musze jakies suplemenety zacząc łykać?"

Zatem chciałabym zaprotestować i powiedzieć, że to niesprawiedliwe. Mogę nawet ubrać się na czarno.

Miłośnie...

foch.pl_aj

Nie ma żartów, to poważna miłość, nie jakieś tam chwilowe romansowanie czy potajemne podkochiwanie się. Tym samym zdradzam moją pierwszą i największą miłość. Calvino, wybacz mi!

Dla Calvino nauczyłam sie włoskiego, żeby móc czytać go w oryginale. I warto było. Zresztą czego nie robi się dla miłości. Tylko, że teraz to już taka miłość- przyjaźń, no wiecie, kiedy już nie ma tajemnic, kiedy wszystko sie przeczytało, przyswoiło, oswoiło. Zdarza mi się wracac do niego, nadal iskrzy kiedy czytam "Fiabe italiane" albo Trylogię, ale to już nie to samo. Swoją drogą ta miłość i fascynacja trwała 13 lat. Także ten, mam nadzieję, że Italo nie obrazi się na mnie w pisarskich zaświatach, przecież w grucie rzeczy na zawsze zostanie tą największą pierwszą miłością...

Teraz miejsce Calvino zajmuje Amos Oz. Jak ten koleś pisze!!! No jak on pisze!!!Czytam "Opowieść o miłości i mroku" i przepadłam. Co on robi ze słowami, jak je zestawia, jak dzieli, ehhh.  Plan jest taki- najpierw nauczę sie jidisz, żeby poznać dobrze alfabet, a potem hebrajskiego, a potem będę czytać w oryginale. Dobry plan? Moim zdaniem doskonały :)

Zazumbiona

foch.pl_aj

Umieram definitywnie i bez odwołania. Zaraz położę się na katafalku i to będzie koniec. Właśnie wróciłam do domu po czterech godzinach zumby... tak właśnie, a miało być tak niewinnie. Przyznaję, że zrobiłam to w pełni władz umysłowych. No bo tak...przecież od sierpnia chodzę na zumbę...i jest tak fajnie, że chodzę dwa razy w tygodniu. Zdarzyło się tak, że nasz osiedlowy dom kultury organizuje dni otwarte i my jako "sekcja" mamy występ. Poważna sprawa, więc dziś spotkałyśmy się o 12 na próbie...wyszłam po 16. Do tego mój obeznany w siłowniach znajomy ostatnio napisał mi co mam jeść że by schuść, więc wyszłam z domu zjadłwszy jogurt naturalny i jakieś chlebki ryzowe z burakiem (brzmi zachęcająco?).  Jednakowoż zumba daje mi tyle uciechy, że jutro z dziką radością pójdę na próbę o 11 :)

Teraz muszę ogarnąć zwłoki, bo jeszcze ten koncert...jak zwykle tak bardzo mi się nie chce, tak szalenie, niewyobrażalnie mi się nie chce... czyli będzie fajnie...

 

Zatem ja już wkrótce będę na żywo słuchać tego pana (tu idiotycznie dygam brewkami:D)

 

Potępieniec pod maską

foch.pl_aj

Mam auto. Pomarańczowe, gdybyście pytały:jakie? :-) No może trochę bardziej ceglane, ale dobra tam, niech będzie pomarańczowe. Zaniedbuje je haniebnie. Bo kto by pamiętał, że jakiś olej do wymiany albo kto by tam zwracał uwagę na ciężarówki...i bęc. No i tak to już z tym autem jest. A że jestem cymbałem brzmiącym jeśli chodzi o auto-moto ...eh zresztą...przy okazji wymiany oleju filtrów szepnełam panu Radziowi, mechanikowi w sensie, że cóś mi tam piszczy pod maską czasami i chłop gadal, że chyba pasek. Pan Radzio zerknął, zapisał i za tydzień wymienił pasek, a nawet dwa, bo "wyświecone"ponoć były. To było czternaście dni temu. A potem moje auto zostało opętane. No bo jak inaczej tłumaczyć te piekielne wycia, ktorej wydobywają sie spod maski? Rosmary miala dziecko, a ja, nowoczesna kobieta, mam auto.  Tam na pewno jest uwieziona dusza jakiegos potępieńca, która  piszczy i wyje przez dobre pięć minut za każdym razem, kiedy odpalam silnik. Egzorcysty szukam.

Maminkowe retrospekcje w pipaniu

foch.pl_aj

Stałam dziś przed szafą i pojawił się odwieczny kobiecy problem "nie mam się w co ubrać". Okazja była swoją drogą specyficzna, bo szłam do kina z czternastoletnią siostrzenicą. Wypożyczylam ją sobie na film dla dzieci. Zawsze tak robię. Chłop nie chce chodzić na bajki, dzieciów nie mamy, to wypożyczam. Tym razem "Sekretne życie zwierzaków".  To było prawie tak sympatyczne jak "Jak wytresować smoka". Mam wrażenie, że niektóre bajki są bardziej dla rodziców niż dzieci. A zresztą, tak szczerze mówiąc, wolę dobrą animacje niż umiarkowaną grę aktorską. Jednakże wracając do tematu- stałam przed szafą, przymierzalam osiemnastą bluzkę do dwudziestych siódmych spodni i przypomniała mi się scenka sprzed minimum dwudziestu lat. Moja mama stojąca przed szafą i przymierzająca kolejne sukienki w poszukiwaniu kreacji weselnej. Maminka jest chodzącą oazą spokoju, zawsze w dobrym humorze i bardzo, ale to bardzo rzadko sięga po słownictwo niecenzuralne. No i ta moja biedna mama mierzy już tysięczną chyba sukienkę. Żadna się nie nadaje, bo ta za długa, ta za krótka, tamta nie taki kolor, owamta ma bufki, a bufki nie dziś itd itd. Ja siedzę na krześle i doradzam. W pewnym momencie moja zawsze spokojna rodzicielka wyswobodzila się z sukienki, cisneła odzienie na podłogę i zdzikim błyskiem w oku rzekła:" Chuj! Pierdolę to, nigdzie nie idę"*. I tak narodziła się legenda. Pojawił się  projekt zrobienia makatki, na której dwa gołębie niosłyby w dzióbkach wstęgę, a na niej nasze nowe zawołanie rodowe.Niestety nie udało n się dojść do porozumienia w kwestii ściegu i pomysł upadł :-) 

*Nie mogłam tej kwestii wypipczeć, bo to cytat

© Mów mi: Pierdoło
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci